برآورد هزینه دقیق کارگو چین هوایی و دریایی

آیا امکان براورد هزینه دقیق کارگو چین هوایی و دریایی به ایران وجود دارد ؟

مجموعه بازرگانی کارگو لوتوس همراه مشاور شما از ابتدای خرید از چین تا حمل بار و ترخیص کالا و تحویل بار در ایران در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه می باشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید از چین می توانید مطالب نکات کلیدی خرید از چین را مطالعه نمایید .

جهت محاسبه ی هزینه حمل بار شما از چین به ایران ، تیم کارشناسان ما در دفتر چین ابتدا میزان بار شما را از جنبه های مختلف نظیر جنس ، اندازه ، متریال و حجم بار بررسی می کنند و بهترین نوع حمل بار از چین به ایران را به شما پیشنهاد می دهند تا بار شما در سریع ترین زمان با کمترین هزینه و بدون آسیب در ایران تحویل داده شود . با تخصصی که در این سال ها به دست آورده ایم تلاشمان در جهت جلوگیری از ایجاد هزینه های اضافی برای شماست . همچنین لازم به ذکر است که پیگیری بار شما توسط مجموعه کارگو چین لوتوس به صورت روزانه انجام می شود تا از وضعیت سلامت بار خود در تمامی مراحل مطمئن باشید .

انواع روش های حمل بار از چین به ایران :

حمل بار از چین به ایران عموما به صورت حمل دریایی ، هوایی ، ریلی و حتی زمینی می باشد و خریدار می تواند با توجه به نوع و جنس کالا ، هزینه حمل ، مدت زمان و سایر شرایط تاثیرگذار بهترین روش حمل بار را انتخاب نماید . البته لازم به ذکر است که متاسفانه تحریم های حاکم بر کشور ایران بر روی روش های حمل بار به ایران نیز اثر گذاشته است. در حال حاضر حمل بار از چین به ایران به از طریق کشتی و هواپیما انجام می شود .

عوامل تاثیرگذار در محاسبه ی هزینه کارگو کدامند ؟

  • نوع کالا و کلاس خطر کالا : محموله های ارسالی بر اساس خطرناک بودنشان به ۹ دسته تقسیم می‌شوند. هرچقدر حمل کالا نیاز به دقت و احتیاط بیشتری داشته باشد و احتمال خطر و آسیب بیشتری باشد ، طبیعتا هزینه حمل بار نیز بیشتر خواهد بود . به عنوان نمونه حمل وسایل آتش زا که خطر اشتعال در جابه جایی و حرکت آن ها وجود دارد و یا حمل محموله های فاسد شدنی که نیاز به کانتینرهای فریزی دارند .

9دسته کلاس خطر کالا عبارتند از : مواد جامد ، مایع گاز اشتعال زا – مواد منفجره -مواد سمی و عفونی – مواد اکسیدکننده – مواد رادیواکتیو – مواد فاسد شونده – مواد خورنده

  • وزن و حجم بار ارسالی : وزن بار همان عددی است که باسکول ها نشان می دهند و وزن حجمی از ضرب طول ، عرض و ارتفاع کالا در هم و تقسیم حاصل آن به عدد ۶۰۰۰ به دست می آید . به این ترتیب میزان هزینه حمل بار از چین محاسبه می شود .

وزن نهایی بار ، بعد از اندازه‌گیری وزن واقعی و وزن حجمی ، وزن نهایی بار تعیین می شود به این صورت که هر کدام از وزن ها بیشتر بود وزن نهایی محسوب می شود . و دلیل آن به این خاطر است که برخی از مرسولات علی رغم وزن کم فضای زیادی را اشغال می کنند و اگر وزن واقعی معیار محاسبه ی هزینه باشد به ضرر شرکت های حمل و نقل می باشد ، لذا در اینگونه موارد به دلیل جاگیر بودن بار ، ملاک وزن حجمی می باشد .

  • نوع بیمه بار ارسالی : تمام کالاهایی که بین کشورها نقل و انتقال داده می شوند باید بیمه پایه شوند. چنانچه بیمه پایه کلیه خسارت بار را پوشش ندهد باید برای بیمه تکمیلی نیز اقدام شود تا تمام خسارت های بارهایی که بیمه پایه تحت پوشش قرار نمی دهد را جبران کند.
  • نوع قرار داد : در قرارداد FOB کلیه هزینه های حمل بار از کارخانه تا محل بارگیری کالا با فروشنده و تامین کننده کالا است . و در قراردادEXW بالعکس بر عهده خریدار است. نوع قرارداد تاثیر زیادی بر روی هزینه انتقال بار از چین دارد.
  • روش حمل بار : حمل بار از چین به دو روش دریایی و هوایی انجام می شود . که حمل با کشتی و از طریق دریا کمی زمان بر بوده اما نسبت به حمل با هواپیما مقرون به صرفه تر می باشد . حمل با کشتی به صورت فول کانتر ، فله ای و خرده بار بوده و حمل به روش هوایی به صورت فریت بار و کارگو می باشد .
  • مبدا اولیه بار : شهری که کالا در چین خریداری شده است و دوری و نزدیکی آن به محل های ارسال بار به ایران .

تفاوت هزینه کارگو دریایی و هوایی از چین به ایران چیست؟

  • یکی از مزیت های اصلی حمل هوایی عدم نیاز به پرداخت هزینه ترانزیت می باشد . چرا که در حمل بار دریایی از آن جا که اکثرا شهرهای جنوبی کشور دارای بنادرجهت واردات کالا هستند ، لذا بار بعد از رسیدن جهت تحویل در نقاط مختلف کشور حتی تهران باید ترانزیت شده و متحمل هزینه ی آن شود .
  • بسته بندی بارها در کارگو هوایی ایمن تر از حمل دریایی هستند .
  • زمان رسیدن بار هم به مراتب کمتر از کارگو دریایی می باشد .فرودگاه امام که یکی از گمرک‌های مهم هوایی ایران می‌باشد دارای فرآیند ترخیص مکانیزه بوده و تشریفات گمرکی و ترخیص کالا سریع تر انجام شده و بزمان تحویل بار کوتاه تر می باشد .

کدام روش حمل بار از چین به ایران مناسب تر است ؟

اگر در تحویل بار خود عجله ندارید و سرعت ارسال بار برای شمل در اولیت نیست ، حمل دریایی گزینه ی مناسب تری و ارزان تری می باشد . حمل و نقل هوایی بار را سریع تر و در مدت زمان کمتری و لی با هزینه ی بیشتری ارسال می کند .

هزینه گمرک در چین و ایران چقدر است؟

از آن جایی که عوامل بسیاری در تخمین هزینه گمرک دخیل هستند ، بنابراین با تماس تلفنی و دادن اطلاعات لازم در مورد بار خود این هزینه برآورد و به شما اعلام می شود .

کدام پروازها خدمات کارگو چین به ایران را انجام می دهند؟

به طور کلی مسیرهای پرواز شمال بین المللی و کشوری هستند . در ایران پروازهای داخلی که خدمات حمل بار را انجام می دهند دو شرکت ایران ایر و ماهان در این زمینه فعالیت دارند و قطعا هزینه کارگو کمتر از مسیرهای بین المللی خواهد بود . این مسیر از شنزن چین به فرودگاه امام خمینی در تهران است .

چه زمانی باید هزینه کارگو را پرداخت کنیم؟

هزینه ی حمل بار یا در کشور مبدا و قبل از حمل بار انجام می گیرد . می توانین در حین ارسال بار و زمانیکه بار هنوز به مقصد نرسیده است هزینه را پرداخت کنیم . همچنین می توانیم در مقصد و بعد از تحویل بار به صورت هوایی با 4 درصد افزایش قیمت جهت انتقال پول پرداخت کنیم . توجه داشته باشید که در ارسال بار به روش دریایی امکان پرداخت هزینه در مقصد و بعد از ترخیص بار وجود ندارد .

هزینه کارگو چین لوتوس

 

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.