حمل و نقل FCL،LCL

پس از خرید از چین ، از آن جایی که روش حمل کالا تاثیر به سزایی در هزینه های شما دارد . می توانید جهت مشاوره خرید از چین و دریافت راهنمایی های لازم در این زمینه تجارتی مطمئن و پرسود داشته باشید .

حمل و نقل FCL ارزانتر است یا LCL؟

چنانچه بار شما 200 کیلوگرم و یا بیشتر است بهترین و ارزان ترین گزینه برای شما حمل دریایی بار است . به طور کلی جهت حمل کالا به روش حمل و نقل دریایی از دو روش فله ای (شامل کارتن، کیسه، پاکت) و کانتینری استفاده می شود . خود حمل و نقل کانتینری با توجه به حجم کالا به دو روش انجام می پذیرد که عبارتند از :
حمل به روش FCL حمل به روش LCL

حمل و نقل FCL :

در این روش کل ظرفیت بار یک کانتیر جهت حمل کالا استفاده شده و تمام ظرفیت یک کانتینر را اشغال می کند و در واقع به نوعی کانتینر اختصاصی محسوب می شود و از یک پروانه گمرکی استفاده می شود . در این روش هزینه ی یک متر مربع از حجم بار از روش LCL به مراتب کمتر است .

حمل و نقل LCL :

در این روش کالای شما به اندازه ی یک کانتینر نیست و با خریداران متفاوت یک کانتینر را به طور مشترک استفاده می کنید که طبیعتا چند پروانه ی گمرکی در این روش حمل بار وجود دارد . این روش برای تجاری که تازه کار خود را شروع کرده اند و بار کمتر از یک کانتینر دارند و یا کالاهای خریداری شده حجم کمی را اشغال می کند مناسب است .

تفاوت حمل FCL و LCL :

در حمل بار به روش FCL فرستنده ی کالا به اندازه ی یک کانتینر کامل (حتی در مواقعی کانتینر کاملا پرنده باشد) کالای قابل حمل داشته و فقط یک فرستنده با یک پروانه گمرکی بار را جابه جا می کند . اما در حمل بار به روش LCL بار به اندازه ی یک کانتینر نبوده و به طور مشترک با کالاهای دیگری بارگیری می شود و لذا بارچینی به عهده ی حمل کننده می باشد .

کدام روش FCL و LCL مقرون به صرفه تر و با ضریب امنیت بیشتری است ؟

روش FCL ارزان تر بوده چرا که به جای پرداخت هزینه برای هر cbm ( مترمکعب ) ، برای هر کانتینر هزینه می پردازید و یک پروانه گمرکی دارد و از امنیت بیشتری برخوردار است چرا که کل بار مربوط به یک خریدار بوده و فقط خریدار و فرستنده کالا به بار دسترسی دارند . همچنین به هیچ عنوان کانتینر جابه جا نمی شود لذا احتمال آسیب و خسارت کمتری وجود دارد .

حمل و نقل FCL و LCL برای چه نوع وارداتی مناسب هستند ؟

روش حمل FCL بیشتر مناسب سرمایه گذاران و تجاری که خرید عمده و با حجم بالا انجام می دهند مناسب است ولی حمل با روش LCL برای کسانی که تازه وارد عرصه تجارت شده اند و سرمایه اندک داشته و خرید جزئی می کنند مناسب تر است ، همچنین جهت حمل نمونه بار کاربرد دارد .

چنانچه در انتخاب روش حمل بار خود هنوز هم دچار تردید هستید و نیاز به مشاوره دارید از مشاوران ما در کارگو چین لوتوس راهنمایی های لازم را دریافت نمایید .

۰۰۸۶۱۳۶۳۶۵۹۹۴۱۳ و ۰۹۱۲۱۲۶۴۴۵۴

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.