واردات کالا از چین با سرمایه کم

واردات کالا از چین با سرمایه کم

آیا واردات از چین با سرمایه کم امکان پذیر است ؟

اگر تصمیم به ورود به دنیای تجارت با کشور چین را گرفته اید و در اول راه هستید و قصد واردات از چین با سرمایه ی کم را دارید باید بدانید که چه کالایی در چه زمانی و به شکلی وارد کشور کنید تا بیشترین سود را کسب کنید .

پس در مرحله نخست باید در مورد لیست کالاهای پرسود جهت خرید از چین اطلاعات کافی بدست آوریم . کالاهایی را جهت خرید انتخاب کنیم که از حجم کم ، ارزش زیاد و قدرت نقدشوندگی بالایی برخوردار باشند . و به نکته ی مهمی که در این رابطه باید توجه کنید این است که از خریداری اجناسی که تعرفه مالیاتی بالایی دارند خودداری کنید .

مسئله ی مهم دیگر انتخاب روش درست واردات کالاهای خریداری شده است که بتوانیم حداقل هزینه را در این پرسه طی کنیم . دو روش خرید وجود دارد یا مستقیم به چین سفر کنیم یا از سایت های معتبر به صورت آنلاین خرید کنیم. که با یک حساب سرانگشتی با احتساب هزینه ی بلیط و اقامت در یک هتل ارزان قیمت در یک شهر نه چندان گران با توجه به وضعیت تورم و افزایش سرسام آور قیمت ها برای خرید از چین هزینه ای بسیار هنگفت باید کنار بگذاریم . بنابراین بهتر و منطقی تر این است که در شروع کارو واردات از چین با حداقل سرمایه قید سفر به چین را زده و از سایت های معتبری مانند تائوبائو یا علی بابا اقدام به ثبت سفارش و خرید نماییم .

مورد دیگر هزینه ی بسته بندی و حمل بار می باشد که در این رابطه هم باید سعی کنیم کالاهایی را خریداری کنیم که حجم بسته بندی آن ها کم باشد و طبیعتا هزینه ی کمتری جهت ارسال را شامل شود و جهت حمل بار هم حمل بار به صورت دریایی و استفاده از کانتینرهای اجاره ای اشتراکی هزینه ی کمتری را به شما تحمیل می کند .

موارد دیگری نظیر هزینه ترخیص کالا ، انبارداری و هزینه کارگر و … نیز باید توجه ویژه ای مبذول نمایید .

مراحل واردات کالا از چین :

  1. مشخص کردن کالای هدف جهت خرید و واردات از چین با توجه به نیاز بازار در داخل کشور
  2. بازدید مستقیم کارخانه ها ، مراکز تولید کننده یا نمایندگی های فروش کالا
  3. بررسی کیفیت کالا و استعلام قیمت آن از تولیدکنندگان و فروشندگان مختلف . در چین تاجران طرف قرارداد یا تولید کننده هستند یا مونتاژ کننده و یا شرکت‌های کوچک و بزرگ .
  4. دریافت نمونه کالا ، توصیه ی ما به شما این است که قبل از اقدام به خرید حتما نمونه کالا را دریافت و بررسی نمایید تا گول فروشنگان چینی را نخورده و از کیفیت جنس خود اطمینان حاصل نمایید . این کار را می توانید به کارشناسان کارگو چین لوتوس در دفتر ما در چین بسپارید .
  5. دریافت پیش فاکتور یا پرفورما و قرارداد خرید از فروشنده با توجه به تمامی موارد و نکات مورد توافق طرفین .
  6. محاسبه قیمت تمام شده واقعی کالا ، دریافت تخفیفات توافق نهایی قیمت کالا و توافق در مورد نحوه پرداخت مبلغ کالا به فروشنده ی چینی
  7. نوع روش انتقال بار خود را به کشور انتخاب کنید ، چرا که تاثیر به سزایی در میزان هزینه های واردات شما و در نهایت سود شما از این تجارت دارد .
  8. ترخصی کالا از گمرک .
  9. بعد از ترخیص کالا ، محموله به انبار منتقل می شود تا پس از انجام تعهدات ارزی و یا تعهدات مالیاتی روانه بازار مصرف گردد.

 

 

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.